Редаґувати публікації і сторінки порталу можуть лише зареєстровані користувачі. Якщо Ви не знаєте як здійснити публікацію, завантажити малюнок, змінити розмір шрифту, тощо, – прочитайте, будь ласка, цю інструкцію до редаґування.

1. Авторизація

Якщо Ви є зареєстрованим користувачем, то для початку редаґування на сайті Вам необхідно авторизуватися за адресою http://coleo.blog.net.ua/wp-admin/. Це означає, що надані Вам логін і пароль необхідно ввести у вікні, яке зображено на малюнку нижче.
УВАГА! Логін і пароль не передавайте іншим особам. У випадку виявлення такого факту Вас буде позбавлено доступу до сайту.

 step_1.jpg

 Вікно авторизації

 2. Редаґування уже існуючих публікацій

Авторизувавшись, ви потрапили на панель управління, в горі якої є низка вкладок, які дають можливість здійснювати керівництво сайтом.

 panell.jpg

 Вкладки панелі управління

Для редаґування існуючої публікації виберіть вкладку “Manage” – Вам відкрився перелік останніх 15-и публікацій:

 step_4.jpg

 Перелік публікацій

Виберіть ту публікацію, що Вас цікавить і клацніть “Edit”. Якщо публікація була зроблена давніше, то її можна відшукати, задавши її назву у віконці пошуковця (зліва вгорі) або переглянувши публікації по місяцях, або за категоріями.
Ви опинилися у редакторі статтей. Редактор має дві вкладки: “Visual” та “Code”.

panell-2.jpg 

 Візуальний редактор

Візуальний редактор має панель інструментів: 1. жирний текст; 2. курсив; 3. закреслений текст (не використовуати! – адмін.); 4. перелік не нумерований; 5. перелік нумерований; 6. скасувати відступ від краю; 7. зробити відступ від краю; 8-9 вирівнювання тексту; 11. додати/скасувати гіперпосилання; 12. редаґування завантаженого зображення; 13. розділювач публікації. У текстовому полі вводите текст.

 panell-2-code.jpg

Редактор коду

Редактор коду перемикається у вкладці “Code”. Він призначений для ручного написання коду форматування тексту. Наприклад, при введенні тексту, він автоматично буде відображатись розміром шрифта “10pt” і ґарнітурою “Arial”, проте, то є занадто дрібний і не читабельний шрифт. Тому для його корекції необхідно використати наступний теґ:
<font size=”3″>Текст, текст, текст…</font>
або, скажімо:
<span style=”font-size: 12pt>Текст, текст, текст…</span>
Якщо Ви написали попередньо текст у іншому редакторі, скажімо у MS Word, то перед тим як його скопіювати і перенести у редактор на сайті, очистіть формат тексту у MS Word (обов’язково! – адмін.), а тоді відформатуйте розміром шрифта “12pt” і ґарнітурою “Arial”, а мова українська (навіть якщо написано іншою! – адмін).

Завантаження зображення. Для унаочнення публікацій можна використовувати ілюстрації. Дотримуйтесь кількох простих правил попередньої підготовки зображення: найменування файлу повинне бути коротким, написане латиницею, без пропусків (використовуйте нижнє тире – адмін.), розширення – *.jpg, *.JPEG, розміри – не більше 100-150 кілобайт, в окремих випадках допускається до 250 кб, максимально допустима ширина зображення 520 пікселів, висота – ролі не грає. Не перевантажуйте публікацію зображеннями! Найкраще розмістити 1-2 ілюстрації – не більше. Завантаження зображення здійснюється за допомогою мульти-медіа завантажувача, який знаходиться під текстовим редактором.

panell-2-image.jpg 

Мульти-медіа завантажувач


У верхньому вікні вказуюєте шлях до файлу вручну (не рекомендується – адмін.) чи за допомогою браузерного завантажувача (клацніть кнопку “Огляд”) і натисніть “Upload”. Якщо файл уже був раніше завантажений  і є потреба його повторного використання у іншій чи тій самій публікації то натисніть вкладку “Browse all” мульти-медіа завантажувача і виберіть необхідний файл.
Вставка зображення у текст. Завантаживши файл (ілюстрація нижче), його необхідно розмістити у тексті. Перш за все виберіть опції “Full size”та “None”, після чого розмістіть курсор у місці текстового поля редактора, де має бути зображення (не зробивши цього, зображення автоматично буде розміщене на самісінькому початку публікації – адмін.) і клацніть кнопку “Send to editor”.

panell-2-image-upload.jpg

Завантажене зображення

Редаґування параметрів зображення.  Якщо виникає потреба змінити візуальні розміри зображення, то ця операція виконується за допомогою кнопки 12. редаґування завантаженого зображення (див. вище – адмін.). Спершу виділіть зображення, клацнувши один раз по ньому курсором мишки, а тоді натисніть кнопку 12. З’явиться віконце, де змінюєте необхідні параметри, як це зображено нижче:

 step_3.jpg

Редаґування зображення

Після завершення усіх редакційних змін натисніть кнопку “Save”, а для збереження проміжних результатів – кнопку “Save and continue editing”.

3. Написання нових публікацій

Для написання нової публікації на панелі управління виберіть вкладку “Write” – завантажиться редактор публікацій з порожніми вікнами. У верхньому вказуєте назву публікації, а у текстовому полі розміщуєте текст і зображення, як то написано вище. Категоризовуйте Ваші публікації – у вікні вгорі праворуч. Виберіть уже існуючу категорію, поставивши відмітку, або додайте нову у верхньому віконечку і клацніть “Add”. Після завершення усіх редаґувань натисніть кнопку “Publish” – стаття опублікована. Перевірте її візуальне відображення за лінком: http://coleo.blog.net.ua/novyny/

step_2.jpg 

Редактор публікації
Якщо у Вас виникають труднощі повідомте про це адміністратору: naturalist@rambler.ru